Diotec Semiconductor SMF180CA
In Stock: 2251
MOQ: 1
2 Price Tiers
- Mfr.Part # :SMF180CA
- Manufacturer :Diotec Semiconductor
- Dasenic # :SMF180CA-DS
- Datasheet : SMF180CA Datasheet PDF
- Description : TVS DIODE 180VWM 292VC SOD123F SOD-123F
- Package :SOD-123F
| Quantity | Unit Price | You Save |
|---|---|---|
Help you to save your cost and time
Strict quality inspection and Reliable package for goods
Fast Reliable delivery to save time
Provide 365 days warranty after-sales service
Diotec Semiconductor SMF180CA technical specifications, attributes, parameters.
Category:Circuit Protection Devices/TVS - Diodes
Product Status:Active
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-123F
Type:Zener
Capacitance @ Frequency:-
Supplier Device Package:SOD-123F (SMF)
Unidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff ( Typ):180V
Voltage - Breakdown ( Min):200V
Voltage - Clamping ( Max) @ Ipp:292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):680mA
Power - Peak Pulse:200W